I Zjazd Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK – SP EmCom

W dniach 29.04 – 01.05.2016 roku Logo_SP_EmCom_duzew zajeździe „Przystań” w Przystajni, odbył się I Zjazd Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej – SP EmCom. Zjazd otworzyli Rafał SQ6IYR (EmCom Manager PZK), oraz Piotr SP2JMR (wiceprezes PZK). Gośćmi zjazdu był Pan Starosta Oleski Stanisław Belka i wójt gm. Przystajń Pan Henryk Mach. Podczas zjazdu przedstawiciele poszczególnych sieci działających w Polsce, dokonali ich prezentacji i omówili sposób działania sieci na swoich terenach.

Ujednolicono nazewnictwo sieci łączności kryzysowej działającej na terenie SP,

Błażej SQ3TGV omówił ćwiczenia Śnieżyca, Zamieć i Huragan. Podjęto też decyzję o organizacji takich ćwiczeń raz na kwartał, celem wymiany doświadczeń, usprawnienia procedur i umiejętności.

Zaproponowane zostało utworzenie grup szybkiego reagowania, których to celem jest gotowość do działań we współpracy z IARU na skalę ogólnoświatową.

34 głosami ‘za’ i 1 wstrzymującym się, przyjęty został Regulamin Klubu SP EmCom. Dostępny jest on w całości na stronie SP EmCom.

Uczestnicy Zjazdu wybrali na czteroletnią kadencję Zarząd Klubu, w skład którego wchodzi po jednym członku z reprezentowanych na Zjeździe sieci.

W skład Klubu wchodzą:
Prezes Michał Wilczyński SP9XWM – Koordynator ds. łączności Kryzysowej PZK.
Wiceprezes Leszek Kowalski SP9MLI,
Wiceprezes Przemek Bratkowski SP8NYB,
Sekretarz Hubert Anysz SP5RE,
Błażej Busza SQ3TGV koordynator ds. grupy szybkiego reagowania.
Pozostali członkowie Zarządu to:
Robert Czapski 3Z6AET,
Krzysztof Gaudnik SP7WME,
Marek Czarnecki SP9UO,
Paweł Nowakowski SP1MPW,
Wojciech Zieliński SQ1WO,
Grzegorz Radke SQ2MTK,
Grzegorz Szarpała SQ2WSZ.

Oprócz części teoretycznej, uczestnicy Zjazdu zapoznali się z elementami ratownictwa drogowego i wodnego. Każdy miał okazję przećwiczyć procedury podczas reanimacji osób poszkodowanych. W sobotni wieczór natomiast, odbyła zorganizowana przez Błażeja SQ3TGV z niewielką pomocą Wojtka SQ1WO leśna gra terenowa z wykorzystaniem systemu APRS i urządzeń radiowych.

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmu autorstwa Błażeja Buszy SQ3TGV z tego Zjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>