10 Luty 2015 :: EmASR mobil test 10-go lutego w SP5

emasrSzanowni Koledzy,

Serdecznie zapraszam do testu stacji mobilnych wg podanych niżej założeń ćwiczeń. Stacje z transceiverami ręcznymi (o ile nie są podłaczone do stacjonarnych anten) także mile widziane.

Cel ćwiczeń:
przekazywanie informacji z wykorzystaniem stacji samochodowych i ręcznych, ćwiczenie przekazywania informacji między stacjami nie słyszącymi się wzajemnie.

Termin: 10 lutego 2015 r. od godz. 18.00 (czas lokalny) około 1,5 godziny

Częstotliwość: 145.500 fm

Założenia:
Używamy stacji zainstalowanych w naszych autach (anteny samochodowe), lub ręcznych (z antenami innymi niż stacjonarne)

Wywołanie:
„EmASR mobil test. Wywołanie dla stacji mobilnych i portable” lub „Wywołanie w ćwiczeniach Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Wywołanie dla stacji mobilnych i portable” lub podobne

Schemat ćwiczeń:
Stacja sztabowa rozpoczyna wywołanie i sporządza listę odebranych stacji, którym podaje m.in. swoje bieżące QTH (które w trakcie trwania testu nie powinno się zmieniać; podobnie jak pozostałych stacji). Stacja sztabowa wybiera 4 najdalsze stacje (stacje „pośrednie”).
Stacja „pośrednia” zaczyna wywołanie i sporządza listę stacji, z którymi wykonała łączność. Następnie stacja „pośrednia” wybiera jedną ze słyszanych przez siebie stacji położoną najdalej od stacji sztabowej stację (stację „krańcową”) i prosi ją o wywołanie ogólne oraz o sporządzenie listy odebranych stacji.
Stacja „krańcowa” przekazuje stacji „pośredniej” swoje QTH oraz listę odebranych stacji.
Stacja „pośrednia” przekazuje stacji sztabowej otrzymane od stacji „krańcowej” informacje oraz swoje QTH i listę stacji, które odezwały się na wywołanie tejże stacji „pośredniej”.
Przekazanie informacji przez wszystkie stacje „pośrednie” do stacji sztabowej kończy ćwiczenia.

UWAGI:
Stacje pośrednie nie będą pracowały jednocześnie, więc każdy z uczestników ćwiczeń może mieć długie przerwy pozornego braku aktywności na częstotliwości. To utrudnienie z którym musimy się liczyć tym razem i jakoś sobie z tym poradzić.
Stacje prowadzące wywołanie prowadzą je przez 5 minut. Czas ten mogą przedłużyć do max. 10 min. w przypadku dużej aktywności na częstotliwości. Dłużej nie, ze względu na ograniczony czas trwania ćwiczeń.
Stacje biorące udział w ćwiczeniach proszone są – w miarę możliwości – o pozostanie w tej samej lokalizacji w trakcie ćwiczeń.
Uczestnicy ćwiczeń zgłaszają się do każdej słyszalnej stacji prowadzącej wywołanie, z którą w tych ćwiczeniach nie przeprowadzali jeszcze łączności.

Serdecznie zapraszam
Koordynator Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej EmASR PZK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>